moje spojrzenie na nieznane , newage, new age , magia , religia , okultyzm , duchy , ufo , niebezpieczeństwa ,zagrożenia , ezoteryka ,
Kategorie: Wszystkie | Homeopatia | Nauka | New Age | Para-nauka | Religia
RSS
środa, 15 kwietnia 2015


Zakładam że większość z czytających  ten wpis to katolicy. Może pare osób spoza tego kręgu trafia przypadkiem na takie blogi.  A to właśnie oni są  ,albo mogli by być najlepszymi weryfikującymi zamieszczonych tu treści .
Wszelkie newagowe rewelacje opierają się na ponadnaturalnych siłach czy energii. Zwolennicy takich koncepcji bez problemu zaakceptują przekazy od istoty z innego wymiaru , plejadian czy "zwykłych" duchów. Jednak przekaz ,za ktorym stoi Pismo Świete bardzo łatwo ignorują , sprowadzają do bajki dla zacofanych moherów. Tak trudno wyjść z roli oświeconego i wybrańca ,iż zapominają jakie ideały przyswiecaly im na poczatku.
Sam staram się nie odrzucać z góry żadnych relacji .Dla przykładu

człowiek twierdzący , iż w nocy nawiedzają go kosmici nie musi być kłamcą. W wielu miejscach można natrafić na opisy takich nocnych gości juz w średniowieczu.Jasne że nie nazywano ich kosmitami,prędzej demonami, skrzatami. Zadziwiająco podobne relacje z zamierzchłych czasów pozwalają wysnuć przypuszczenie iż to ci sami odwiedzający. Wśród badaczy zjawiska UFO także możemy odnaleźć zwolenników takich teorii. Np Jacques  Vallee postać w kręgu badaczy ufo znana i ceniona. Niestety w języku polskim trudno znaleźć materiały wspomnianego autora.
Idąc krok dalej czy nie wydaje się logicznym że  sprawców tego całego zamieszania wskazuje nam Pismo Święte. Zapracowani egzorcyści  są kolejną poszlaką w śledztwie .
W calej tej historii nie jest ważne kto kogo znokautuje argumentami.Wierząc w Boga ,który ma nieskończoną  moc , niczym szczególnym jest możliwość  istnienia innych istot gdzies tam w odległych zakątkach wszechświata. To na prawdę nie przeraża. Ale jak być fair  wobec siebie i innych jeśli z góry odrzuca się wszystko co tylko ma związek z kościołem,wiarą w Boga czy religią. Taki ktos wpada w pułapkę, której dzieki oślepiającemu  samo oświeceniu nie może dojrzeć.

niedziela, 12 kwietnia 2015

   Czas wracać. Ostatni wpis na tym blogu miał miejsce dawno temu. Przerwa była długa, ale może tak miało być.

Wydaje się ,że tematy bezpośrednio związane z NewAge  trochę odeszły na drugi plan...ale chyba prawdziwe będzie stwierdzenie , iż to tylko mi się wydawało.

Zagrożenie potrafią wkradać się do naszej duszy na wiele różnych sposobów . Chyba nie miałem okazji nigdy napisać o muzyce , która może nieść nie zawsze pozytywny przekaz.

Mamy szczęście do osób, które posiadając duże doświadczenie w danym temacie , nie boją się bezpośrednio mówić o swojej historii i drodze. Droga ta może być bardzo wygodna i usłana przyjemnościami , ale nie jest to ta wąska ścieżka prowadząca do zbawienia .

Taką osobą ze świata muzyki , jest Pan Grzegorz Kasjaniuk. Dziennikarz muzyczny , zajmujący się muzyką z gatunków ciężkiego metalu , ale i typowym popem z najpopularniejszych stacji.

Zapraszam na blog Pana Grzegorza 

http://gk-wmur.blogspot.com/

Świadectwo autora, audycje , rozmowy , artykuły . W bardzo profesjonalny sposób pisze o muzyce.

Dużo ciekawostek , które odsłaniają oczy ( a powinny wskazać kiedy zatkać uszy :) )

Wszystkiego dobrego ...wracamy

niedziela, 22 września 2013

Czasami trudno jest odnaleźć się w zatłoczonym miejscu. Przeglądając serwisy internetowe wiele miejsca zajmują treści bezsensowne, obraźliwe czy wprost niebezpieczne. Na szczęście druga strona jest także aktywna. Rewelacyjny magazyn internetowy www.stacja7.pl .Polecam - kopalnia interesujących artykułów , komentarzy czy materiałów video.

10:34, semeion
Link Komentarze (2) »

Jeszcze kilka lat temu słysząc ,że w Polsce powstanie czasopismo mówiące o tematyce zagrożeń duchowych ,nie byłbym optymistycznie nastawiony . Mija  klika lat, dzięki możliwości dostępu do sieci , sporo nowych rzeczy przedstawia się teraz w innym świetle. Na rynku mamy dostśpny miesięcznik Egzorcysta. Polecam wszystkim , którzy choć trochę interesują sie zagrożeniami duchowymi. Dla kogoś kto wcześniej nie natknął sis na tematy z tej dziedziny lektura tej pozycji może okazać sie szokująco nieprawdopodobna, śmieszna , zmyślona itp... pocieszeniem moze byc tylko reakcja jaką wywołała by lektura np. czasopisma Wróżka, też zaskoczenie bylo by nie mniejsze. Jednak przeciwstawiając ze sobą dwa tytuły , wskazuje na wygraną Egzorcysty, pod względem szaty graficznej -uczciwy remis, jeśli weźmiemy treść - egzorcysta zgniata wróżkę....oby tak dalej, wiemy w końcu kto stoi za którym tytułem i kto wygra tą wojne... zachęcam do lektury.
www.miesiecznikegzorcysta.pl


wtorek, 12 lutego 2013

Zagrajmy w skojarzenia : Sława to pieniądze ,pieniądze to zabawa , zabawa to imprezy itd,itp aż w końcu Medjugorie?? Dziwne , ale możliwe.Nie wierzysz ?

Dziś zachęcam Was do obejrzenia wywiadu z Panią Anną Golędzinowską, Polecam z całych sił!!!

 

 

sobota, 09 lutego 2013

Muszę się przyznać , że sam nie wierzyłem , że będe jeszcze dodawać jakieś notki na tym blogu. Obserwując wszystko co dzieje sie dookoła mnie , nas wszystkich, trudno jest nie zauważyć wielu niepokojących rzeczy dziejacych się w przestrzeni publicznej.

niedziela, 22 kwietnia 2012

  Od kilku dni na naszym rodzimym rynku wydawniczym obecna jest książka pt " Świadkowie Tajemnicy". Autorzy przeprowadzili śledztwo w sprawie najbardziej tajemniczych relikwii , które wg ich posiadaczy są autentycznymi dowodami na potwierdzenie życia , śmierci a także zmartwychwstania Jezusa. O książce dowiedziałem się oglądając jeden z odcinków programu Bliżej, gdzie prowadzący gościł m.in Grzegorza Górnego autora Świadków.

Na zachętę dla Was link do programu:

Pozdrawiam

niedziela, 12 grudnia 2010

Czy oglądnięcie filmu może uratować komuś życię? mało prawdopodobne , a jednak to prawda. Film bez efektów specjalnych , który powoduje najbardziej spektakularny efekt w Twoim sercu. Niektórzy z was mają możliwość oglądnięcia aktualnie  filmu w kinie , mimo iż nakręcono go kilka lat temu . A właściwie o czym jest ten film?? odpowiedź jest prosta :  o miłości.

Polecam!!!

 

 

piątek, 26 listopada 2010

       Gnostyk , tarocista , ksiądz oraz redaktor od lat walczacy z ideologią newage- czy spodziewacie się , że te osoby mogą się spotkać w telewizji i rozmawiać o sferze duchowych opętań , działaniu diabła. Ja też się nie spodziewałem , iż uda mi się kiedykolwiek trafić na taki program. A jednak Panu Pośpieszalskiemu udało się zebrać ich w jednym czasie i miejscu w programie Warto Rozmawiać.

Wielu pewnie nie miało okazji go oglądac, emisja w środę po godz 23.Dla takich osób , ale i dla każdego kto nigdy wczesniej nie interesował sie tym tematem , poniżej nagranie programu:

Zachęcam , warto( rozmawiać)!!!

 

 

22:34, semeion
Link Dodaj komentarz »
sobota, 30 października 2010

         Zbliża się 1 listopada. Od zawsze kojarzy mi sie z zadumą , palącymi się zniczami , wzmożonym ruchu na cmentarnych alejkach. Już nie po raz pierwszy w mediach pojawiają się informacje o katolickich organizacjach , które ostrzegają przed "świetem" halloween. Bo co może być złego w przebieraniu się za upiory , demony i zajadaniu się słodkościami otrzymanymi jako zapłata za brak psikusa?? Niby nic , a jednak...

W mojej opini są dwię sprawy dla których warto zastanowić się nad mocno entuzjastycznym podejsciem do świętowania helloween. Pierwszą sprawą jest sprowadzanie świata niematerialnego do rangi zabawy, taki typowo komercyjny wymiar gdzie liczy się show, duchy to tylko zabawa , demony to bajka. Drugą kwestią wydaje się wypychanie na boczny tor święta zmarłych. Oczywiście każdy ma wolny wybór , ja polecam wybrać spotkanie z najbliższymi gdzie w skupieniu , wpatrzeni w palące się znicze chociaż przez chwilę przypomnimy sobie o tym że nie tylko tutaj toczy się życie, że każdy  z nas kiedyś "zgaśnie".

 

 

 

 

22:52, semeion
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8
Zobacz najciekawsze strony katolickie Katalog Stron WWW - www.webtree.pl KATOLICKIE STRONY - KATOLICKA TOPLISTA