moje spojrzenie na nieznane , newage, new age , magia , religia , okultyzm , duchy , ufo , niebezpieczeństwa ,zagrożenia , ezoteryka ,
Blog > Komentarze do wpisu

Kto słucha nie błądzi...

        „Okultyzm, magia, spirytyzm – droga ku udręczeniu i zniewoleniu”. to tytuł konferencji jaka odbyła się w kwietniu na UKSW w Warszawie. Niestety często dowiadujemy się o takich wydarzeniach po czasie , lub zwyczajnie nie możemy zjawić się na miejscu osobiście. Ale... dzięki organizatorom możemy zapoznać się z wykładami gosci poprzez odsłuchanie kilku mp3. Zachęcam do odwiedzenia strony i wirtualnego "uczestnictwa" w tym ciekawym wydarzeniu:

http://www.uksw.salezjanie.pl/konferencja_okultyzm.html

Wykłady wygłosili:

Ks. Andrzej Grefkowicz – egzorcysta Archidiecezji Warszawskiej. W swoim wystąpieniu wskazał na najczęściej występujące dziś drogi prowadzące ku udręczeniu i zniewoleniu. Mówił o zagrożeniach duchowych płynących z otwarcia na złego ducha.
 
O. Aleksander Posacki SJ - filozof, teolog, badacz prądów duchowych i sekt. Konsultant egzorcystów katolickich w Polsce i za granicą. Wygłosił dwuczęściowy referat pt.: „Duchowość niejedno ma oblicze”. Zwrócił uwagę na to, że większe zagrożenia płyną często z pychy intelektualnej, świadomego odrzucenia prawd uznanych przez Kościół, niż ze słabości płynących z piątego, szóstego, czy siódmego przykazania. Groźne jest rozumowe otwarcie intelektualne na idee sprzeczne z nauczaniem Kościoła. - Nie doceniamy subtelności własnej duchowości. Wystawiamy ją na zagrożenia i spustoszenia. Zapominamy, że w osiemdziesięciu procentach szatan działa w formie pozytywnej, a nie negatywnej – mówił o. Posacki. 
 
Robert Tekieli – publicysta, wydawca, dziennikarz TV i radiowy, autor kilku książek – m.in. „Popularna Encyklopedia New Age” oraz audycji radiowych „Encyklopedia New Age dla chrześcijan”. Redaktor strony internetowej http://newage.info.pl. Wspomniał między innymi o nurcie światopoglądowym jakim jest New Age: - Błąd ideologii New Age sprowadza się do tego, że nasza kultura represjonowała człowieka. Mówił o konsekwencjach przyjęcia światopoglądu New Age. 
 
Lech Dokowicz - Dziennikarz związany z Frondą, a wcześniej z Ozonem. Zawodowo zajmuje się produkcją filmów dokumentalnych. Zrealizował między innymi film "Egzorcyzmy Anneliese Michel". Podjął temat muzyki techno. Opisał symbolikę satanistycznych treści, wpajanych młodym ludziom podczas masowych imprez techno. Kręci filmy dokumentalne mówiące o zagrożeniu niesionym przez ruch techno. 
 
Ks. Dominik Chmielewski SDB – były dyrektor techniczny d/s Karate Polskiego Związku Sztuk Walki w Bydgoszczy. Przez 15 lat trenował okinawskie, japońskie i chińskie sztuki walki. W swoim referacie podjął problem wschodnich sztuk walki dzieląc je na następujące grupy: sporty walki – odżegnujące się od filozofii i religii; wschodnie sztuki walki – do których można zaliczyć zarówno sztuki, walki bazujące na etyce i wartościach moralnych przekazywanych przez instruktora, jak i pewne style walki proponowane jako drogi życia dla adeptów; wschodnie sztuki walki okultystyczne, w których obecna jest inicjacja duchowa, będąca zagrożeniem dla duchowości chrześcijańskiej.
 
POZDRAWIAM

 

czwartek, 28 maja 2009, semeion

Polecane wpisy

Zobacz najciekawsze strony katolickie Katalog Stron WWW - www.webtree.pl KATOLICKIE STRONY - KATOLICKA TOPLISTA